Yaşadığını Hissetmektir ‘Yolculuk’

Küçük bir çocukken hayaller kurardık hepimiz. Bazen kaf dağlarına bazen denizin ötesine bazen de yıldızlara doğru yolculuğa çıkardık. Büyüdük ve hayallerimizi azalttık. Bahaneler bulduk, kendimizi kısıtladık, korkular edindik.. Zamanla kısa bir yolculuğu bile yük gibi görür olduk.

Şu an seyahat etmek sizin için neler ifade ediyor mesela? Ben yeni bir güne uyanmak için seyahat etmekten güzel bir sebep göremiyorum. En güzel zamanlarım sevdiklerimle yeni yerleri keşfettiğim günler olmuştur hep. Bu yüzden sık sık seyahat ediyor; bazen bir sürü fotoğraf çekiyor, bazen eşsiz manzaraların tadını çıkarıyorum. Dünya kocaman bir gezegen ve evet biz küçücüğüz. Ama ne kadar yeni yer görebilirsek o kadar yaşadığımıza inanıyorum. Zaman zaman uykusuz kalıyorum, bütçe ayırmakta güçlük çekiyorum, ilk kez gideceğim yerlerde yaşayacaklarımdan endişe duyabiliyorum. Ama güzel şeyler hep çaba ister değil mi? 🙂 O yüzden olumsuzlukların beni yormasına izin vermiyorum. Yollara düşüp yeni yerler görmek yerine para biriktirip daha fazla eşya, daha iyi bir telefon, daha çok kıyafet de alabilirim evet ama yıllar geçtiğinde aynı heyecana sahip olabilecek miyim bilemiyorum. Zevkler, tercihler, mecburiyetler zamanla değişiyor mesela. Ya da sağlık dediğimiz şey bir anda gidebiliyor elden. O yüzden ertelemek hiç doğru gelmiyor bana. Yarından ötesini bilemeyeceğim için yarını değerlendirmek ihtiyacı doğuyor içimde. Hem dünya bir kitap, okudukça güzelleşiyoruz.

İyileşmemizi, kendimizi bulmamızı, daha çok sevmemizi sağlıyor yolculuklar. Belki aylar sürmeyebilir tüm serüvenlerimiz. Çok uzak yerlere gidemeyebiliriz. Ancak yaşadığımız ülke cennet gibi, mutlaka olmalı yakınlarda gidebileceğimiz güzel yerler. Yeter ki tüm hafta sonu evde geçtiği halde ‘vaktimiz yok ki’ gibi bahaneler bulmayalım. İnanın yola çıktığımızda mavinin, yeşilin binlerce tonu bekliyor olacak bizi. Yeni arkadaşlar, yeni hikayeler, yepyeni bir kendim’iz.. Anlar biriktireceğiz. Yaşamak dediğimiz masalı oluşturabilmek için. Kötü şeylerle başa çıkabilmeyi öğreneceğiz, iyi şeyleri iyilikle karşılamayı. En sevdiğimiz şehri edineceğiz. Kendimize alacağız o şehri, benim diyeceğiz. Kimse bilmeyecek. Olsun! Biz bileceğiz..

Yazar Hakkında
Toplam 5 yazı
Gokyuzuboyayankiz
Gokyuzuboyayankiz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara