“Bir umuttu yaşatan insanı”

Nedir bizi yaşatan duygu? Ben Nejat Yavaşoğulları ile aynı fikirdeyim; “bir umuttu yaşatan insanı” diyor kendisi.. Belki bir yerlerden tanıdık gelmiştir size bu cümle. Evet, yine bir şarkıyla karşınızdayım.

Gelenek gibi bir şey oldu sanırım bu aramızda 🙂  Sözlerimi geri alamam şarkısı en sevdiklerimden.. Mutluluk veren bir tılsımı vardır bazı şarkıların, işte bu şarkı onlardan biri! Hadi bir cümlesinden bahsedelim. Bu kez birlikte sorgulayalım hatta. Sahi her nefes alışımız bayram mı? (Siz de fikirlerinizi  sebepleriyle birlikte instagramdan bana bildirirseniz yeni bir yazıya ilham olabilirsiniz belki :)) Bence öyle. Yazılarımda hep böyle umutlu konuşuyorum farkındayım ancak sanmayın ki her daim böyle neşe saçıyorum. Elbette düştüğüm kalktığım hatta bazen kalkmak istemediğim zamanlar da oluyor. Hatta aramızda kalsın bazen fonda Müslüm baba çaldığını duyar gibi oluyorum. Ama önemli değil. Ne konuşmuştuk? Saklamıyoruz duyguları! Olan olmuş üzülüp devam edeceğiz. Sözlerimizi geri alamayız sonuçta değil mi? 🙂 Ama kötü hisleri vakti gelince uğurlamayı da bilelim. Mümkün olduğunca iyi düşünelim iyi olsun taraftarıyım, bunu hep söylüyorum. Böylece her sabah daha güçlü uyanabiliriz. Dua edelim, dilekler tutalım, hayaller kuralım istiyorum.

Başlamak bitirmenin yarısıysa hayal kurmak da başlamanın yarısıdır. Eh, bu durumda hayal kurduktan sonra geriye yapılacak pek bir şey kalmadı bile denebilir. Şartlar ağır olabilir, hayal kurana yapamazsın demek zaten bizde ata sporu. Bunlara takılmak yok, umudumuzu kırmayacağız!! Zaman bizi beklemeyecek, biz ona ayak uyduracağız. Olumsuz şartları bir bir yolumuzdan kaldıracağız. Kendimiz, sevdiklerimiz, ülkemiz hatta dünya için güzel bir şeyler yapacağız. En güzel şeyler bir adımda, bir nefeste, bir anda başlar. Hayal kuracak, umut edecek ve başaracağız!

Yazar Hakkında
Toplam 5 yazı
Gokyuzuboyayankiz
Gokyuzuboyayankiz
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara