Hakkımızda

Bizi Merak Ettiğinizi Farkettik!

Belkide uzun bir çaba ve beklentinin sonucu olarak ortaya çıktı bu mekan. Nezihliğini ve nezaketini sizin takdirinize bırakarak..

“GÖKYÜZÜ Online Süreli Yayınlar” 2013 2014’e gebeyken planlanmaya başlandı. Bir uğraşın bir meyveye dönüşmesi gayesi ve recası ile atıldı adımlar ve yeni bir gökyüzü çizildi. İdeolojik ve siyasal olgulardan sıyrılıp yalnızca insan olmak temeli üzerine bina edilen bir gökkube çizme gayemiz, huzur varsa bir yerde bu huzuru paylaşmak isteğimiz, ilme ve bilime dayalı olan hedef tahtamız, kimseyi kırmadan, incitmeden ve hor görmeden; kimseyi başkasından ayırt etmeden kalem oynatma emelimiz neticesinde kalkıştık bu işe. Gönüllü bir başlangıç yapıp, gönülle yola devam etmek isteğiyle kalem oynatıp, daktilo eskiten bir kadroyla geçmişe bir yorum ve geleceğe bir varsayım üretme endişesindeyiz. Bir köşeye çekilip bize bahşedilen bir ömrü iz bırakmaksızın sessiz, mana aramaksızın gayesiz tüketme korkusuna sahip insanlardan oluşan bu gönül kadrosu, sizin de desteğinizle daha kıdemli ve kıymetli noktalara ulaşacaklardır.

 Çevremizdeki, ufkumuzdaki, dünyamızdaki güzellikleri tek bir soluğa, tek bir parağrafa sığdırmak elbette ki çok zor. Lakin kağıtları olabildiğince çok karalayıp kalemin hırçın mana arayışının yıpratışlığından, o solgun kağıtlardan engin ve dingin güzellikler çıkarmak kabul edersiniz ki olağandır. Böyle bir arayışın içerisine düşülerek meydana getirilen bu proje, bu dergi, bu yayın- kime nasıl uygun ise- amacına ulaştığını hissetmeye başladığında yeni bir hedefle ufuk geliştirecek, sonuçlardan yola çıkarak yeni amaçlar zikredecek ve zikrin fikrini inşaa peşinde yürüme gayretine girecektir. Henüz ilk ufkun ilk periyodunda ve hatta ilk adımındayız. İlerleyen zamanlarda genç kadrosuna kimbilir yeni soluklarında dahil olacağı “GÖKYÜZÜ ONLİNE” dileriz ki sizin de gökyüzü puzzle’lınızda bir parça sahiplenebilir.

Şayet uzun lafın bir özete ihtiyacı varsa sloganımızın bu ihtiyacı gidereceğine inanıyoruz: “YENİ BİR GÖKYÜZÜ ÇİZMEYE VAR MISIN?”

Ömer Faruk Yalçın-2014
MİSYONUMUZ
Saflığın, berraklığın ve duruluğun timsali olmuş bir renktir beyaz.. Hele ki mavi ile yoğrulunca, temaşa edilesi bir görüntü çıkar ortaya.. Manalardır esas olan; çizilenler, yazılanlar değil.. 
Gökyüzü; maviliğin beyaz ile yoğrulmuş bir tonudur.. Huzuru, neşeyi, ferahlığı anımsatır ruha.. Engin bir yükselişi vardır başımızın üzerinde, kaybolur gözlerimiz en derininde.. Kimimiz bir bulutu, kimimiz bir kuşu, kimimiz bir yıldızı, kimimiz de güneşi görürüz onda.. Raksıdır hepsinin, gökyüzü.. Bir resitaldir.. Yağmurun, kuşların, bulutların, rüzgarların ezgisinde.. Ufuktur kimine, varış.. Kimine gurbettir, yakarış.. Heyecandır kimine, ulaşılmaz.. Hüzündür, karanlıklar giyince dayanılmaz..
Gökyüzü, düşünce burcunu aşmak, taşmak isteyenler için çizilmiş muhteşem şaheserlerden yalnızca bir tanesidir. Bakmakla yetinmeyene, bir çizgiye, bir gayeye, bir ufka yönelene misaldir, meseldir, emeldir..
Gökyüzü, utku tutkunluğuna değil, gaye tutkunluğuna kapılanlara bir ferahlık perdesidir.. Her dekoru, her ögesi, her karakteri ve her senaryosu ayrı bir meseledir.
Gökyüzü Dergisi, tıpkı başımızın üzerinde var olan bu gökyüzü gibi, başlı başına bir mesel, misal, emsal olma gayesine sahip gencecik bir oluşumdur. Dergi formatından ve formalitesinden ötede herkesin kendisine minicikte olsa bir pay çıkarabileceği nezih bir mekan olma gayesine sahiptir. Bunu gerçekleştirmeye çalışırken kimseyi öteleyip kimseyi berilemeden, kimseyi kimseden ayırt etmeden yapmayı bir vazife bilmiştir. Gökyüzü, ismi gibi derin manaların barındırıldığı, arayanın aradığına ulaştığı bir dergi olma niyetindedir. Genç soluklu yazarlar ile yoluna çıktı ve durmadan bu yolda devam edecektir.

VİZYONUMUZ 
Genç kitlelere teknolojinin ayrıştıran, dostlukları unutturan, yalnızlıklara sebebiyet veren neticesinden daha farklı olarak birleştirici, besleyici ve destekleyici unsurlarını kaftan olarak kendisine biçmiş bir dergiyiz. Dergimiz kendisine vizyon olarak, başta da söylediğimiz gibi öncelikle genç insanlara ulaşıp, internet medya dünyasında sadece “tık”larla amaçsız vakitler tüketmesinin bir nebzede olsa önüne geçip yararlı vakitlere, eğlenceli, neşeli, hareketli tarzımızla dur demeyi benimsemiştir.

 

UÇAN KUŞLAR İLETİŞİM KUR ARAMIZA KATIL GELECEĞE DOKUN
×

Bir Şeyler Ara